Skip to content Skip to navigation

Tartu Kivilinna Koolis käsitletavad tervikteosed 2014/2015 (5.—9. klass)

NB! Jälgi, kes on aineõpetaja

Õpetaja Siret Huik

6. klass

  1. E. Raud  „Kalevipoeg“ - september
  2. J. Kross „Mardileib“ - oktoober
  3. A. Lindgren „Meisterdetektiiv Blomkvist“ või L. Lilleste „Inimröövlid internetis“ - november
  4. Luulekogu (vali endale ise) – detsember
  5. J. Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer“ - jaanuar
  6. C. Nöstlinger „Vahetuslaps“ -  veebruar
  7. J. K. Rowling „Harry Potter ja tarkade kivi“ - märts-aprill
  8. Uudisteos vabal valikul (ilmumisaasta 2000+) - mai

7. klass

  1. Uudisteos vabal valikul (ilmumisaasta 2000+)  - september
  2. J. Parijõgi „Teraspoiss“ - oktoober
  3. L. Koidula „Säärane mulk ehk 100 vakka tangusoola“ - november
  4. Luulekogu  - detsember
  5. D. Hill „Näeme veel, Simon“ või B. Lebert „Crazy“ või A. Marshall „Ma suudan hüpata üle lompide“ või J. Green „Süü on tähtedel“ - jaanuar
  6. E. Bornhöhe „Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimsed päevad“ - veebruar
  7. A.Vallik „Kuidas elad, Ann?“ -  mai

8. klass

  1. Fr. R. Kreutzwaldi muinasjutud : „Kullaketrajad“, „Pikkjalg, Osavkäpp ja Teravsilm“, „Puulane ja Tohtlane“, „Vaeslapse käsikivi“, „Tuhka-Triinu“, „Vägev vähk ja täitmatu naine“ -  september
  2. E. Segal „Armastuse lugu“ vm armastusromaan – oktoober
  3. G. Orwell „Loomade farm“ -  november
  4. P. Coelho „Alkeemik“ - detsember
  5. W. Golding „Kärbeste jumal“ - jaanuar
  6. Klassikaline krimiromaan (A. Christie, R. Stout, E. S. Gardner, A. C. Doyle vm) –  veebruar
  7. D. Leesalu „Mängult on päriselt“ - märts – aprill
  8. Üks raamat nn Minu-sarjast vabal valikul –  mai

9. klass

  1. A. Kitzberg „Libahunt“ - september
  2. A. Kivirähk „Rehepapp“ -  oktoober
  3. Fr. Tuglase novellid“ („Popi ja Huhuu“, „Suveöö armastus“, „Toome helbed“, „Inimese vari“) -  detsember
  4. H. Tammsaare „Kõrboja peremees“ -  jaanuar
  5. Kivikas „Nimed marmortahvlil“ -  veebruar
  6. J. D. Salinger „Kuristik rukkis“ -  märts - aprill
  7. Uudisteos vabal valikul (ilmumisaasta 2000+)  mai

 

Õpetaja Tuuli Magerin

5. a klass

  1. Keränen "Salapärane lillenäppaja" või "Vana roosa maja" või "Peidetud hõbedane aardelaegas" või "Professor Must"
  2. R. Reinaus "Tavalised hambahaldjad" või "Detektiiv Triibik loomaaias" või"Saladuslik päevik" või "Aguliurka lapsed" või "Täiesti tavaline perekond"
  3. A. Lindgren „Vennad Lõvisüdamed“
  4. R. Roht „Jutte loomadest“
  5. F.  Molnar „Pal tänava poisid“
  6. A. Kivirähk „Kaelkirjak“
  7. Uudisteos vabal valikul (ilmumisaasta 2000+)

 

Õpetaja Elma Piirimägi

5. d klass

  1. Reet Made "Veli Oliver"
  2. Oskar Luts "Kevade"
  3. A.Lindgren "Vennad Lõvisüdamed"
  4. Richard Roht "Jutte loomadest"
  5. Üks raamat Ilmar Tomuski Volli-raamatute sarjast  ("Tere, Volli!", "Volli vanad vigurid","Volli kasvab suureks", "Kriminaalne koolipapa“,  „Viienda a kriminalistid" vms)
  6. Üks raamat vabal valikul

 

Õpetaja Annika Rebane

5. c klass

  1. Astrid Lindgren „Röövlitütar Ronja“  (29.09.)
  2. Andrus Kivirähk „Kaelkirjak“  (29.10.)
  3. Richard Roht „Jutte loomadest“  (26.11.)
  4. Tea Kask „Tänavalapsed“  (jaanuari algus)
  5. Silvia Rannamaa „Kadri“ (tüdrukud), Ferenc Molnár „Pál-tänava poisid“(poisid) (veebruar)
  6. Üks raamat Berti sarjast (aprilli algus)
  7. Üks vabalt valitud raamat (kokkuleppel õpetajaga) (mai)

5. e klass

  1. Andrus Kivirähk „Kaelkirjak“ (29.09.)
  2. Richard Roht „Jutte loomadest“  (30.10.)
  3. Roald Dahl „Matilda“  (24.11.)
  4. Silvia Rannamaa „Kadri“ (tüdrukud), Ferenc Molnár „Pál-tänava poisid“(poisid) (jaanuari algus)
  5. Astrid Lindgren „Röövlitütar Ronja“ (veebruar)
  6. Üks Mika Keräneni raamat (märts)
  7. P.L. Travers „Mary Poppins“  (aprill)
  8. Üks vabalt valitud raamat (kokkuleppel õpetajaga) (mai)

8. c klass

  1. D.Leesalu „Mängult on päriselt“— september  (15.09.)
  2. E. Bornhöhe “Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimsed päevad” — oktoober
  3. Vabalt valitud luulekogu (eesti klassika või uuem eesti luule) — november
  4. Paulo Coelho „Alkeemik“— detsember
  5. G.Orwell „Loomade farm“— jaanuar
  6. Arthur Conan Doyle “Baskerville’ide koer” või “Etüüd punases” — veebruar
  7. William Golding „Kärbeste jumal“  — aprill
  8. Üks raamat Minu-sarjast — mai

9. a klass

  1. Sass Henno „Mina olin siin“ — september
  2. August Kitzberg „Libahunt“ — oktoober
  3. Andrus Kivirähk „Rehepapp“ — november
  4. Friedebert Tuglas „Popi ja Huhuu“— detsember
  5. Anton Hansen Tammsaare „Kõrboja peremees“— jaanuar
  6. Albert Kivikas „Nimed marmortahvlil“ — veebruar
  7. Jerome David Salinger „Kuristik rukkis“  — aprill
  8. Vabalt valitud teos (kokkuleppel õpetajaga)

9. b klass

  1. August Kitzberg „Libahunt“ — september
  2. Sass Henno „Mina olin siin“ — oktoober
  3. Anton Hansen Tammsaare „Kõrboja peremees — november
  4. Friedebert Tuglas „Popi ja Huhuu“— detsember
  5. Albert Kivikas „Nimed marmortahvlil“  — jaanuar
  6. Andrus Kivirähk „Rehepapp“ — veebruar
  7. J. D. Salinger „Kuristik rukkis“ — aprill
  8. Vabalt valitud teos (kokkuleppel õpetajaga) — mai

 

Õpetaja Tiina Teppo

6. klass

  1. M. Twain „Tom Sawyer“ (6.–10. okt)
  2. E. Raud „Kalevipoeg“ (10.–14. nov)
  3. J. Kross „Mardileib“ (1.–5. dets)
  4. J. Verne „ 20 000 ljööd vee all“ või „Kapten Granti lapsed“ või J. K. Rowling „Harry Potter ja tarkade kivi“ (12.–16. jaan)
  5. O. Luts „Kapsapea“ (16.–20. veebr)
  6. J. R. R. Tolkien „Kääbik“ (23.–27. märts)
  7. A. Lindgren „Meisterdetektiiv Blomkvist“ vm eakohane kriminaallugu ( 20.–24. apr)
  8. Vabalt valitud luulekogu ( 11.–15. mai)

7. klass

  1. J. Parijõgi „Teraspoiss“ (6.–10. okt)
  2. D. Defoe „Robinson Crusoe“ ( 3.–7. nov)
  3. Luulevalik (17.–21. nov)
  4. K. Reimus „Haldjatants“ (1.–5. dets)
  5. L. Koidula „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ ((12.–16. jaan)
  6. E. Bornhöhe „Tasuja“ (16.–20. veebr)
  7. Vabalt valitud noorsooromaan (õp soovitusel) (23.–27. märts)
  8. O. Luts „Kevade“ (27.–30. apr)

8. klass

  1. A. C. Doyle „Etüüd punases. Baskerville'ide koer“ või  A. Christie „ Roger Ackroydi mõrv“ ja  „Kümme väikest neegrit“ ( 29. sept–3. okt)
  2. A. Vallik „Kuidas elad, Ann? või „Mis teha, Ann? ( 3.–7. nov)
  3. Luulevalik (õp juhendamisel) ( 8.–12. dets)
  4. W. Golding „Kärbeste jumal“ (12.–16. jaan)
  5. A. de Saint-Exupéry „Väike prints” (16.–20. veebr)
  6. A. Marshall „Ma suudan hüpata üle lompide (23.–27. märts)
  7. Vabalt valitud noorsooromaan õp soovitusel (27.–30. apr)
  8. „Minu...“-  sarja raamat vabal valikul (25.–29. mai)

 

Õpetaja Monika Urb

5. b klassis terviklikult loetavad teosed

  1. Andrus Kivirähk „Kaelkirjak“ septembri lõpp
  2. P.L. Travers „Mary Poppins“ novembri algus
  3. Astrid Lindgren „Rõõmsaid jõule!“ või „Jõulujutud“ detsembri algus
  4. Silvia Rannamaa „Kadri“ või F.Molnar „Pal- tänava  poisid“ jaanuari keskel
  5. R.Dahl „Matilda“ veebruari lõpp
  6. Reet Made  „Salaroheline hiis“  aprilli algus
  7. Üks raamat omal valikul uuemast lastekirjandusest mai algus

6. a, 6. c, 6. e klassis terviklikult loetavad teosed

  1. Eno Raud „Kalevipoeg“ – septembri lõpp
  2. Mark Twain „Tom Sawyeri seiklused“ – novembri algus
  3. Luulekogu omal valikul – detsembri algus
  4. J.K.Rowling „Harry Potter ja tarkade kivi“ – jaanuari keskpaik
  5. J.Kross „Mardileib“ – veebruari lõpp
  6. A. Lindgren „Meisterdetektiiv Blomkvist“ – märtsi lõpp
  7. Üks noorteromaan omal valikul – mai algus

7. c klassis terviklikult loetavad teosed

  1. Jüri Parijõgi „Teraspoiss“ – sept. lõpp
  2. Lydia Koidula „Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola“ – okt. lõpp
  3. Luulekogu – dets. algus
  4. Eduard Bornhöhe „Tasuja“ – jaan. keskpaik
  5. Daniel Defoe „Robinson Crusoe“ – veebr. lõpp
  6. Aidi Vallik „Kuidas elad, Ann?“ – märtsi lõpp
  7. Oskar Luts „Kevade“ – mai algus