Skip to content Skip to navigation

Robotex17

24.11-26.11 toimus Tallinnas rahvusvaheline robootikavõistlus Robotex17. Tegemist on Euroopa suurima robootikavõistlusega, mis on avatud igas vanuses osalejatele. Kivilinna kooli esindasid selleaastasel Robotexil:

  • Rihard Kütt - 5.a
  • Jaagup Penu - 5.a
  • Roland Kutsei - 5.b
  • Ralf Robert Paabo - 5.b
  • Kert Veri - 5.b
  • Mihkel Mälberg - 5.b

Kuna meie kooli õpilastele oli tegemist esimese Robotex võistlusega, siis keskenduti peamiselt LEGO Sumo võistlusalale. Lisaks osaleti veel LEGO Joonejärgmise ja Folkrace võistlustel. Enamus võistlusaladest mis Robotexil toimuvad on ilma vanuseklasside ja -piiranguteta, seega tuli võistelda ka gümnaasiumiõpilaste ja üliõpilaste vastu.

LEGO Joonejärgmisvõistlusel osales kokku 119 robotit, millest 56 suutsid raja läbi sõita. Raja läbimiseks ja tulemuse kirjasaamiseks oli igal robotil kolm katset. Meie kool osales kahe robotiga, millest Rihardi ja Jaagupi robot "Kulgur" läbis raja ajaga 48,93 sekundit. Kokkuvõttes andis see esimese joonejärgmisvõistluse kohta igati tubli 52. koha. Teisel robotil raja läbimine seekord ebaõnnestus ning taaskord tuli tõdeda, et robootika on tehnikasport ja kõik ei tööta alati päris nii nagu peaks ja ette nähtud.

   

 

Folkrace võistlusel osalesime eelkõige kogemuste saamiseks. Antud võistlusel ei ole LEGO robotitele eraldi klassi, mistõttu on äärmiselt keeruline vastu saada spetsiaalrobotitele. Folkrace võistlusel olime esindatud taaskord kahe robotiga "Ott T" (pildil vasakul) ja "Vormel 1" (pildil paremal). Hilisõhtustest programmeerimistundidest hoolimata seekord imet ei sündinud ja kumbki robot alagrupist edasi ei pääsenud. 

 

Parimad tulemused tulid LEGO Sumo võistluses, kus kokku osales rohkem kui 300 robotit. Kõrgete kohtade püüdmiseks tuli esmalt maadelda 8- kuni 10-liikmelistes alagruppides, kust finaalvõistlusele pääses edasi vaid iga alagrupi võitja. Kolmest robotist kaks said sellega hakkama, kolmas robot jäi oma alagrupis napilt teiseks ja seekord finaali ei pääsenud. Finaalis maadles eriti visalt Rihardi ja Jaagupi robot "Ratastega kast" (pildil vasakul), saades kokkuvõttes 7.-8. koha. Väga tubli oli ka Rolandi ja Ralfi robot "Zombo" (pildil paremal), saavutades kokkuvõttes 17.-24. koha. Ühtlasi on tegemist Kivilinna kooli õpilaste läbi aegade parimate tulemustega Robotexi LEGO Sumo võistlusel.

Õpilasi juhendasid: Sven Hendrikson, Rimmo Rõõm, Gromet Spaal.