Skip to content Skip to navigation

The Living Book projekti tegevustest

6. ja 7. juunil toimus Roomas Roma Tre ülikoolis Erasmus+ projekti The Living Book lõpukonverents. Meie kooli esindasid konverentsil õpetajad Viive Saar ja Annika Rebane.

 

Kahe päeva jooksul võeti kokku see, mida on The Living Book projektis kolme aasta jooksul tehtud.  Lisaks sellele räägiti üldisest lugemisoskusest ja teadlikumate õpilaste ja lapsevanemate kasvatamisest ning koolitamisest. Konverentsil osalejad külastasid nii giidi juttu kui Passegio äppi kasutades Rooma neid kohti, mis on seotud erinevate raamatutega.

 

 

 

 

The Living Book projekti õpilasvahetus Eestis 6.-10. maini 2019

 

6.-10. maini 2019 toimus Tartu Kivilinna Koolis Erasmus+ projekti The Living Book  õpilasvahetus. Osalesid Eesti, Küprose, Rumeenia ja Portugali õpetajad ning õpilased.  Kohtumise programmi keskmes olid Kreutzwaldi „Eesti rahva ennemuistsed jutud“ ja muinasjutte lõimiti näiteks geograafia, ajaloo ja erinevate digitegevustega.  Külalised tutvusid ka Eesti kultuuriga.

 

Esmaspäeval, 6. mail tutvusid külalised meie kooliga ja tutvustasid oma maad ning kooli. Esinesid kooli tütarlastekoor, tantsijad ja lauljad. Külalisi tervitas õpilasesindus. Külalisõpilased käisid koos meie õpilastega tundides, õpetajatele tutvustas direktor Eesti haridussüsteemi.  Õhtupoolik möödus Ahhaa teaduskeskuses.

 

Teisipäeval, 7. mail  jagasid õpilased oma erinevaid lugemiskogemusi, analüüsisid muinasjuttude tunnuseid ja seejärel keskendusid muinasjutule „Helde puuraiuja“. Ühise tööna valmis Padletisse esitlus  muinasjutus nimetatud puude kohta. Õpilased töötasid gruppides ja tegid ülesandeid Story Jumperit, Pic Collageʼi, Google Earthi (VR-prillide abil) kasutades. Vahetusõpetajad said külastada meie õpetajate tunde.

 

Käisime külas Annelinna raamatukogus ja õhtupoolik möödus Eesti Rahva muuseumis, et tutvuda Eesti ajaloo ja kultuuriga. 


Kolmapäeval, 8. mail oli õuesõppe päev. Õppetegevused olid seotud eesti muinasjuttude ja loodusainete lõimimisega. Kuna mets on meie muinasjuttudes olulisel kohal, siis käisime metsas ja tegime rabamatka Endla looduskaitsealal.  Rabamatkal olid giidideks meie kooli õpilased.  Õhtupoolikul külastasime Elistvere loomaparki, sest meie muinasjuttudes esinevad tegelastena ka loomad.

 

Neljapäeval, 9. mail õppisid nii külalised kui meie õpilased tundma erinevate puude puitu ja tegutsesid kooli tehnoloogiaklassis. Sellele järgnes kogu koolimaja ja kõiki nelja õpilasvahetuse jooksul loetud raamatut hõlmav QR-koodi mäng.  Küsimused olid koostatud R. J. Palacio raamtu „Ime“, J. Verneʼi „80 päevaga ümber maakera“,  A. de Saint-Exupéry „Väikese printsi“  ja Fr.R.Kreutzwaldi „Eesti rahva ennemuistsete juttude“ kohta. Pärastlõunal toimus Tartu linnaekskursioon, kus giidideks olid taas meie õpilased, seekord 5. klassidest.  Päeva lõpetas pidulik õhtusöök Mooste mõisas.Reedel, 10. mail ehk õpilasvahetuse viimasel päeval käisime Tallinnas, kus külastasime Eesti Lastekirjanduse  Teabekeskust. Tegu on asutusega, mis on pühendunud meie lastekirjanduse uurimisele ja  tuvustamisele.  Keskusesse on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud, nii kooligrupid kui pered.  Pärastlõunal toimus Tallinna linnaekskursioon, mille käigus oli võimalik tutvuda Tallinna vanalinna olulisemate vaatamisväärsustega.
Suur tänu kõikidele õpilasvahetuses osalenud õpilastele ja nende peredele. Oli huvitav ja arendav nädal.