Alates 26. veebruarist on EDCD (Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus) riskihinnangust lähtuvalt koroonaviiruse riskipiirkondadeks Hiina Rahvavabariik ja Põhja-Itaalia (Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmont regioonid), Iraan, Jaapan, Singapur, Lõuna-Korea.
Palume kõikidel õpilastel, kes on viimastel nädalatel antud piirkondades viibinud või vahetult kokku puutunud viirusesse nakatunuga, jääda koolist koju kaheks nädalaks (viiruse peiteperioodi ajaks). See on vajalik nii lapse enda heaolu (saab rahulikult kodus olles tervist kosutada) kui ka teiste inimeste nakatumise vältimise tagamiseks.
Riskipiirkondade kaarti uuendatakse pidevalt ja seda saab jälgida siit: riskipiirkondade kaarti
või USA John Hopkinsi Ülikooli teaduse- ja insenerikeskuse loodud kaardilt siit: virtuaalne kaart
Loomulikult on oluline ka muudele viirushaigustele iseloomulike tunnuste (palavik, köha, nohu, liige- ja lihasvalu) ilmnemisel laps kodusele ravile jätta. Kui õpilane jääb koju, siis tuleb sellest teavitada koheselt klassijuhatajat. Samuti täname väga selle eest, kui annate infot lapse viirushaigusesse haigestumise kohta, sest meil on koolis oluline jälgida, kuidas üldine olukord kulgeb.
Armsad lapsevanemad, palun rääkige lapsele kindlasti ka sellest, kuidas viirushaigustesse nakatumist vältida.
Viiruste vältimiseks:
- Peske või desinfitseerige tihti käsi.
- Aevastades või köhides katke suu ja nina ühekordse salvrätiga (mis tuleb kohe minema visata) või varrukaga, mitte palja käega.
- Vältige kontakti inimestega, kellel on välised haigustunnused – näiteks köha või aevastavad inimesed.
- Vältige silmade, nina ja suu katsumist, kuna käed puutuvad avalikes kohtades kokku mitmete esemete ja pindadega, mis võivad olla hiljuti viiruste poolt saastatud.
Lisame siia ka üldised Terviseameti soovitused seoses koroonaviiruse levimisega:
Kui olete viibinud viiruse levikupiirkonnas ja 14 päeva jooksul pärast reisilt saabumist on tekkinud palavik, köha või hingamisraskused, siis:
- Kontakteeruge esmalt telefoni teel oma perearstiga või küsige nõu perearsti infoliinilt 1220 või kontakteeruge kiirabiga numbril 112.
- Viibige siseruumides ja vältige kontakte teiste inimestega.
- Aevastades või köhides katke suu ja nina ühekordse salvrätiga (mis tuleb kohe minema visata) või varrukaga, mitte palja käega.
Kui olete viibinud viiruse levikupiirkonnas, kuid sümptomeid ei ole, siis 14 päeva jooksul: - Jälgige oma tervist ja palaviku, köha või hingamisraskuste tekkimise korral kontakteeruge telefoni teel koheselt arstiga.
- Kui võimalik, püsige kodus (kasutades kodus töötamise/õppimise võimalust), sama soovitus kehtib ka õpilastele.
- Võimalusel vältige ühistransporti ja rahvarohkeid kohti.
Rohkem ja jooksvalt täienevat infot leiab Terviseameti kodulehelt https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus ja Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt
LinkLinkhttps://www.hm.ee/et/uudised/terviseameti-soovitused-koolidele-ja-koolieelsete-lasteasutuste-juhtidele-seoses-covid-19